Vinařství Kraus – Mělník, podoblast Mělnická

Srdečně Vás zveme na degustaci legendárního českého vinařství, Kraus, které můžeme právem zařadit mezi tuzemskou vinařskou špičku.

Snad již od 1. ročníku táborského festivalu nás provází ikonické jméno českého (i světového)  vinařství - KRAUS. A proto jsme velice potěšeni, že Vilém Kraus (III. v pořadí téhož jména, úctyhodná to novodobá rodinná tradice), nám svá vína představí osobně. Zažíváme v posledních pár letech velký vzmach českých (českých!) vinařů, přičemž se nám vinařství Kraus zejména  v tomto roce jevilo jako nejzajímavější.  Vilém Kraus těží nejen z rodinné tradice a dlouhodobých studií zejména v Německu ale i toho, že se zaměřil na odrůdy, které jsou pro danou oblast typické. Jistě vás překvapí velmi specifický Müller-Thurgau či exkluzivní ryzlinky, rulandské šedé, burgundské cuvée  Enotrion, naším favoritem budiž však velmi vysoká kvalita vín červených, zejména Rulandského modrého. Jenom kvůli němu a Vilému K. stojí za to přijít a žasnout... 

 

  • degustace není určena jen znalcům a milovníkům vína ale také každému, kdo chce strávit příjemný večer ve společnosti dobrých vín.
  • všechny večery budou doprovázeny odborným výkladem, který i úplné nováčky zasvětí a uvede do tajů pěstování, výroby a správného ochutnávání vína.
  • během každé degustace ochutnáte 10 až 13 vzorků vín.
  • v rámci degustací bude podáváno malé občerstvení: minerální voda, minipečivo, sýr

Zpět na program

Vyprodáno

Program


Vinařství Kraus

Datum: 16.3.2017 19:00

Místo: Vinotéka U Černého kocoura a zeleného stromu

Účinkuje: Vilém Kraus