Degustátorský minikurz s Kamilem Prokešem

Srdečně Vás zveme na jedinečnou vzdělávací degustaci, kterou povede nejlepší sommelier ČR a skvělí moravský vinař Kamil Prokeš. V rámci kurzu se seznámíme se základními chutěmi. Budeme degustovat špičková moravská vína nejušlechtilejších odrůd révy vinné. Vysvětlíme si metodické přístupy senzorického hodnocení vín, dozvíme se, jak poznat a odmítnout vadné víno a mnoho dalšího. Závěrem kurzu si po vzoru vinařských soutěží vyhodnotíme a obodujeme několik vzorků vín. To vše interaktivní formou za pomoci audiovizuální techniky. Celý kurz potrvá cca 4 hodiny, po jeho skončení obdrží každý účastník osvědčení o absolvování.

Ochutnávání neboli degustace vína není pouhá zábava, ale velké umění. Svět vína je velmi krásný, ale také velmi obsáhlý a rozmanitý. Mít alespoň základní orientaci ve víně patří dnes k základnímu společenskému bontonu a mít znalosti v tomto oboru znamená určitou společenskou prestiž. V rámci degustátorského minikurzu vám pootevře dvířka do tajuplného světa ochutnávání vín odborník na slovo vzatý - sommelier a vinař Kamil Prokeš.

Ing. Kamil Prokeš, Ph.D., lektor na Vinařské akademii ve Valticích, Národním vinařském centru a Institutu celoživotního vzdělávání Mendelovy univerzity. Je držitelem senzorických zkoušek (zasedá na mezinárodních soutěžích za ČR), členem Unie enologů ČR a člen Komise expertů ministerstva zemědělství na SZPI pro hodnocení a zatřiďování vín. Mimo všechny odborné znalosti je také trojnásobný mistr z Mezinárodního mistrovství v sekání sektů – sabráži, a též držitelem osmi českých a jednoho světového rekordu v sabrage a nově též nejlepší Český sommelier roku 2017.

Pokud máte zájem si rozšířit obzory a orientaci v oboru degustování vín, jste na tento seminář srdečně zváni.

A nezapomeňte, jak řekl E. Hemingway: "Znalost vína může být radostí po celý život člověka".

Zpět na program

Vyprodáno

Program


Degustátorký minikurz s Kamilem Prokešem

Datum: 17.3.2018 13:00

Místo: Salonek hotelu Palcát

Účinkuje: Kamil Prokeš